
Csoportunk főbb kutatási tevékenységei az alábbiak szerint foglalhatóak össze:
- Vizsgáljuk az Ázsiából betelepített, szűrő táplálkozású halfajok (fehér busa, pettyes busa, illetve ezek hibridje) szerepét a Balatonban, melynek során adatokat gyűjtünk táplálkozásukról, esetleges szaporodásukról, növekedésükről, és genetikai változékonyságukról. A téma kutatása egy OTKA pályázat keretében történik (K 83893), melyet kiegészít egy Magyar-Marokkói Tudományos és Technológiai Bilaterális Együttműködés (TéT-10-1-2011-0495).
- Csoportunk rendelkezik két különböző típusú szonárral (Aris Explorer 1800 és Simrad EK60), melyek ultrahang kibocsátásával képesek víz alatti objektumok azonosítására, halállományok migrációjának és biomasszájának becslésére, valamint alkalmasak állományon belüli méreteloszlás meghatározására és esetenként az egyedek faji szintű azonosítására.
- Vizsgáljuk az egyes vízi élőlénycsoportok, elsősorban a halak tápanyagforgalomban (szén, nitrogén, foszfor ciklus) betöltött szerepét, valamint az ökológiai stabilitásra gyakorolt hatását. Ezek az ismeretek nélkülözhetetlenek az eutrofizációs folyamatok szabályozásához és a biomanipulációs beavatkozások hatékonyságának növeléséhez.